Magazyny energii

Rozwiązania dla domu

Magazyny energii

 

Rozwój odnawialnych źródeł energii wymusił powstanie coraz bardziej innowacyjnych systemów magazynowania energii, ponieważ jest na nie zdecydowanie większy popyt. Czym jest spowodowane to, że właściciele domów i obiektów komercyjnych decydują się na zakup magazynów energii? Wiąże się to z tym, że odnawialne źródła energii (OZE) są nieprzewidywalne. Wartość energii pozyskiwana z tego typu generatorów zależna jest od warunków atmosferycznych. Posiadanie akumulatorów pozwala zatem na magazynowanie energii elektrycznej, gdy źródło generuje jej dużo, i wykorzystanie jej w sytuacjach niedoboru. Magazyny energii zagwarantują Ci niezależność energetyczną.

Zasada działania magazynów energii

Zasada jest prosta. Energia generowana przez odnawialne źródło energii przekazywana jest do akumulatora, który przechowuje ją w postaci chemicznej. Następnie, jeżeli jej potrzebujesz, jest ponownie przetwarzana na postać elektryczną oraz przekształcana na prąd zmienny w tak zwanym falowniku. Taka postać energii elektrycznej może zasilać Twoje urządzenia. Na rynku jest dostępna szeroka gama rozwiązań systemów magazynowania energii. Jest to spowodowane tym, że ceny energii wzrosły, a OZE daje Ci możliwość ograniczenia kosztów.
Stale rośnie zapotrzebowanie na nadwyżki energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne. Nasza firma już od wielu lat projektuje nowoczesne systemy magazynujące. Możemy pochwalić się m. in. największym w Polsce systemem magazynującym energię. Technologia litowo-jonowa została połączona z farmami fotowoltaicznymi. Mamy na swoim koncie wiele udanych realizacji ambitnych projektów, dlatego możesz nam zaufać. Nieustannie się rozwijamy, uaktualniamy swoją wiedzę oraz doskonalimy umiejętności.

Zapraszamy do współpracy!

Generacja energii elektrycznej przy zastosowaniu OZE jest coraz popularniejsza. To efekt rosnących cen prądu, który pozyskujesz od operatorów systemów energoelektrycznych. Poza tym posiadanie na przykład własnych paneli fotowoltaicznych pozwala Ci na uniezależnienie się od dostawców energii. Wadą, która jest jednak możliwa do wyeliminowania jest to, że Twoje panele nie będą generowały za każdym razem takiej samej ilości energii (mowa tu o sezonowości w zależności od pory roku). Rozwiązaniem jest zakup systemu magazynowania energii. W ten sposób będziesz mógł się cieszyć prądem z własnego źródła przez cały rok. Instalacja paneli i magazynu energii to spory koszt, jednak bez problemu można uzyskać dofinansowanie na ten cel.

Partners

We use cookies. 🡫