Pompy ciepła w Krakowie

Oszczędne i ekologiczne ogrzewanie

Pompy ciepła w Krakowie

 
 

Pompy ciepła a zanieczyszczenie powietrza

Najgorszej jakości powietrze w Polsce jest w województwach małopolskim i śląskim. Niestety, jako kraj zajmujemy też wysokie miejsce w rankingu najbardziej zanieczyszczonych państw Europy. Świadomość ekologiczna jest obecnie jednym z głównych czynników determinujących tworzenie nowych rozwiązań i technologii w zakresie ogrzewania domów oraz innych budynków.

Pompy ciepła w Krakowie

Pompy ciepła w Krakowie, jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, to strzał w dziesiątkę. Z roku na rok ten sposób ogrzewania staje się coraz popularniejszy w całym naszym kraju. Chyba wszyscy mamy już dość czarnych dymów unoszących się nad naszymi domami i miastami.

Dlaczego pompy ciepła?

Po pierwsze są przyjazne dla środowiska. Pomimo że pompy ciepła zasilane są energią elektryczną uzyskiwaną w Polsce jeszcze głównie ze spalania węgla, to trzeba spalić znacznie mniej tego paliwa, aby uzyskać 1kW ciepła z pompy niż z pieca elektrycznego czy kotła węglowego. W niedalekiej przyszłości pompy ciepła będą zasilane prądem z odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatr czy słońce. Kolejną zaletą pomp ciepła jest bezobsługowość. Nie musimy martwić się o zakup paliwa i jego transport. Odchodzą także problemy ze składowaniem opału czy np. częstym uzupełnianiem podajnika w przypadku np. ekogroszku. Plusem takiej pompy ciepła jest także jej żywotność, która wynosi nawet 50 lat. Ponadto urządzenia mogą kooperować z kominkiem z płaszczem wodnym czy kolektorami słonecznymi. Korzystając z programu “Czyste Powietrze”, masz możliwość uzyskania dotacji na zakup pompy ciepła w Krakowie.

Pompa ciepła Ecodan firmy SOLSUM.

Nasza firma SOLSUM działa na rynku od 2012 roku. Zajmuje się nie tylko instalacją pomp ciepła, ale także projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych, zakładaniem domowych stacji ładowania aut elektrycznych czy budową magazynów energii. Nasz zakres działania obejmuje obszar całej Polski. Pompa ciepła Ecodan powietrze-woda to urządzenie zbudowane z wysokiej jakości materiałów. Całym systemem kierować można za pomocą sterownika i intuicyjnego pilota. Pompy ciepła Ecodan są zaopatrzone w kartę SD. Są na niej zapisane indywidualne ustawienia, a także inne dane czy informacje o awarii, co znacznie usprawnia wizyty serwisowe. Całym systemem sterować można także zdalnie z komputera czy smartfona za pomocą specjalnej aplikacji. Pompa ciepła Ecodan to nie tylko ogrzewanie domu zimą, ale także chłodzenie pomieszczeń latem. Urządzenia działają nawet w tak skrajnych temperaturach jak – 28 stopni Celsjusza i są objęte 5-letnią gwarancją producenta. Pompy ciepła w Krakowie zapewnią czystsze i zdrowsze powietrze nie nam, ale i przyszłym pokoleniom.

 
 Nasza oferta obejmuje m.in.:

Pompy ciepła w Nowym Targu
Pompy ciepła w Chrzanowie
Pompy ciepła w Zakopanem
Pompy ciepła w Tarnowie
Pompy ciepła w Oświęcimiu
Pompy ciepła w Nowym Sączu
Pompy ciepła w Małopolsce

Why choose SOLSUM?

  • Many years of experience in the implementation of photovoltaic projects from design to service
  • Proven company – thousands of customers in Poland have trusted us
  • Only 100% original products that guarantee fast return on investment and high quality of energy yields
  • Comprehensive investment service
  • Area of operation covers the whole of Poland
Click to learn more

Clients about us:

“The work entrusted was carried out in a fully professional manner”

Stanislaw – owner of an 8.58kWp installation, Ludźmierz

“The photovoltaic installation was executed in a sound and reliable manner”.

Paweł, Tylmanowa

Partners

We use cookies. 🡫