Wiaty fotowoltaiczne

Rozwiązania dla domu

Wiaty fotowoltaiczne

 

Wiaty fotowoltaiczne to doskonały sposób na wytwarzanie energii elektrycznej ze słońca, dzięki czemu masz gwarancję niezależności od dostawców prądu. Instalacja wiaty fotowoltaicznej to z pewnością oszczędność pieniędzy, a także miejsca, ponieważ nie każdy posiada odpowiednie warunki na dachu czy gruncie, aby zainstalować panele fotowoltaiczne. Jeżeli planujesz montaż fotowoltaiki, musisz pamiętać, że wiąże się to z pewnymi wymaganiami. Panele muszą być ustawione w kierunku południowym, aby spełniały swoje funkcje i przynosiły korzyści. Ustawienie paneli w kierunku północnym spowoduje, że nie będą one miały możliwości pobierania odpowiedniej ilości energii ze słońca, przez co instalacja nie będzie opłacalna, dlatego jeśli nie posiadasz na dachu miejsca, aby odpowiednio ustawić panele fotowoltaiczne, powinieneś rozważyć inne rozwiązania.
Dobrym pomysłem jest także instalacja paneli na gruncie, jednak tu też należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, takich jak na przykład poziom zacienienia miejsca instalacji. Zastanów się, czy rośliny nie będą zasłaniać panelom słońca. Częstym problemem jest także brak przestrzeni na gruncie, aby zainstalować panele. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się wiaty fotowoltaiczne. Dzięki temu, że służą one jako miejsce parkingowe dla samochodu, są doskonałym sposobem na oszczędność miejsca. Jest to inwestycja korzystna na dwóch płaszczyznach, a mianowicie posiadanie własnej domowej elektrowni, a także ochrona samochodu przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz czy śnieg. W przypadku tego typu instalacji istnieje również możliwość rozbudowy, na przykład ze względu na zakup drugiego samochodu. Oprócz miejsca garażowego wiaty fotowoltaiczne mogą być również wykorzystywane do innych celów. Sprawdzą się jako różnego rodzaju konstrukcje rekreacyjne lub użytkowe, takie jak altanki ogrodowe czy składy na materiały budowlane lub narzędzia.

Wiaty fotowoltaiczne – stacja do ładowania samochodów

Oprócz dostarczania energii do domu i urządzeń, wiaty fotowoltaiczne mogą służyć również jako stacje do ładowania samochodów elektrycznych lub hybrydowych. Jest to ekologiczny, a także ekonomiczny sposób ładowania pojazdu. Wystarczy wyposażyć wiatę fotowoltaiczną w klasyczną stację do ładowania samochodów. Takie rozwiązanie to kompleksowy i samowystarczalny system dla aut wymagających ładowania. Obecnie klimat stale się ociepla, a siła promieni słonecznych wzrasta, dlatego masz gwarancję, że wiaty fotowoltaiczne będą opłacalną inwestycją.

Kilka słów o SOLSUM

Jesteśmy polską firmą, która działa w branży od 8 lat. Na swoim koncie mamy już ponad 1000 wykonanych projektów. W ofercie posiadamy jedynie oryginalne produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Oferujemy usługi bardzo wysokiej jakości. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Partners

We use cookies. 🡫